SUV zimní pneumatiky

Pneumatiky hrají důležitou roli ve výkonu vozidla. Prémiové pneumatiky zajistí optimální výkon a bezpečnost. Vysoce výkonné auto se špatnými pneumatikami nebude fungovat optimálně, pokud nebudou schopny zajistit potřebnou přilnavost a trakci pro zrychlení, brzdění a zatáčení.

Někteří si koupí SUV kvůli jejich působivým záznamům o bezpečnosti oproti běžným osobním automobilům. Aby SUV dokázalo podat tento dobrý bezpečnostní výkon, musí mít SUV kvalitní sadu nebo prémiové pneumatiky. Pneumatiky budou také muset být optimalizovány jak pro povětrnostní podmínky, tak pro terén. Pokud plánujete jízdu v zimních podmínkách, budete muset mít kvalitní sadu SUV zimních pneumatik. I když SUV letní pneumatiky vypadají, že zvládnou jakýkoli terén nebo počasí, není tomu tak. Pneumatiky budou muset být schváleny pro zimní použití, aby měly správnou gumovou směs, která zůstane měkká a hbitá i při nízkých teplotách. Dezén bude také optimalizován pro led, sníh a rozbředlý sníh. Pro tyto povrchy budete muset mít běhoun, který bude mít buď kovové cvočky jako u pneumatik s hroty, nebo pak uchopující částice, jak se používá u pneumatik bez hrotů.

K dispozici jsou také zimní pneumatiky SUV. Je důležité zkontrolovat, zda pneumatiky, které si vyberete, mají správné rozměry pro vaše SUV, a poté, zda jsou správné pro terén, ve kterém chcete jet. Pokud plánujete jet v terénu, budete potřebovat pneumatiky SUV, které zvládnou i drsnější terén. Pneumatiky by měly mít bočnice vyztužené aramidem, aby byly chráněny před bočními nárazy.

Není to jen investice, ale musíte se také ujistit, že pneumatiky správně udržujete. Klíčovými kroky údržby je vizuální kontrola pneumatik, zda nejsou poškozená. Tímto způsobem zkontrolujete, zda na pneumatikách SUV nemáte viditelné poškození. Toho lze dosáhnout relativně rychle a kontrolují se hlavně boční stěny. Pak se musíte ujistit, že máte dostatečnou hloubku dezénu. Hloubka dezénu by neměla klesnout pod 4 mm, protože se začnou snižovat klíčové vlastnosti pneumatik, což znemožňuje jízdu.

Pokud je běhoun téměř 4 mm, měli byste si pneumatiky co nejdříve obstarat. Jakmile jdete pod 4 mm, vaše brzdná dráha se zvýší a při jízdě budete mít méně stability. Jízda s těmito pneumatikami již není bezpečná.

Rovněž je třeba zkontrolovat tlak v pneumatikách, aby byl zajištěn dostatečný tlak vzduchu. V příručce k automobilu zjistěte, jaký tlak v pneumatikách byste měli mít. Nízký tlak v pneumatikách způsobuje rychlejší opotřebení pneumatik v důsledku zvýšeného valivého odporu. Zvýšená odolnost také negativně ovlivní vaši spotřebu paliva. Nakonec utratíte více za benzín.

Další informace o pneumatikách pro vaše SUV naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/