Bezpieczne opony zimowe to nie tylko zakup opon premium

Aby zapewnić bezpieczną jazdę w warunkach zimowych, musisz mieć poprawną kombinację czynników. Musisz mieć samochód, który jest w dobrym stanie i przeszedł badanie zdatności do ruchu drogowego. Gdy już wiesz, że masz samochód pod kontrolą, czas wybrać opony. Konieczne jest również zakupienie opon uzupełniających do pojazdu, o odpowiednim rozmiarze i odpowiednich do warunków jazdy. Ważne jest również, aby były zalecane do użytku w pojazdach elektrycznych, jeśli takie masz.

Opony powinny zawsze być najwyższej jakości i pasować do pojazdu pod względem wymiarów, mocy i obciążenia. SUV-y, lekkie ciężarówki i samochody dostawcze będą wymagały opon innych niż zwykłe samochody osobowe. Samochody sportowe i samochody o dużej mocy będą potrzebować opon, które poradzą sobie z wyższą prędkością i prowadzeniem przy dużych prędkościach. Samochody elektryczne i hybrydy będą potrzebowały opon o niskim oporze toczenia, dzięki czemu można jechać dalej na każdym ładowaniu. Powinny być również odporne na zużycie, aby mogły wytrzymać większe zużycie wynikające z większej masy i wyższego momentu obrotowego, jaki zapewniają silniki elektryczne.

Opony premium będą miały dobrze opracowany bieżnik i najnowszą technologię opon wbudowaną w bieżnik. W przypadku opon zimowych przyczepność w śliskich warunkach zimowych ma kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Będziesz mieć opony z kolcami, które będą miały metalowe kolce, aby uzyskać taką przyczepność na lodzie, i ze specjalnie zaprojektowanym wzorem bieżnika, aby radzić sobie ze śniegiem i błotem pośniegowym. Podczas gdy opony bez kolców będą polegać na innowacjach w konstrukcji bieżnika i dodatkowych cząstkach przyczepności, które zapewniają przyczepność na lodzie i śniegu, całkowicie polegają na projekcie bieżnika, który obejmuje lamele i pazury śniegu.

Inną opcją są opony na każdą pogodę, jeśli są dopuszczone do użytku zimowego. Zaletą tych opon jest to, że mogą być używane przez cały rok, dzięki czemu zawsze masz opony, które są homologowane, niezależnie od warunków pogodowych. Jest to idealne rozwiązanie dla obszarów o dużej niestabilnej pogodzie i ciągłych zmianach pogody. Zapewniają o wiele większe bezpieczeństwo niż opony letnie na śliskiej nawierzchni ze śniegiem i lodem.

Po zakupie odpowiednich opon do swojego pojazdu musisz je konserwować. Musisz upewnić się, że opony mają prawidłowe ciśnienie. Niska opona i wysokie ciśnienie zmieniają kształt opony i wpływają na osiągi. Niskie ciśnienie w oponach zwiększa zużycie opon i zużycie paliwa. Będziesz musiał sprawdzić głębokość bieżnika, aby upewnić się, że przekracza dozwolony limit. Zużyte opony mogą zapewnić wystarczającą przyczepność i nie mogą skutecznie zapobiegać ślizganiu się błota pośniegowego. Aby wyrównać zużycie między przednimi i tylnymi oponami, należy je obracać. Dzieje się tak często, gdy zmieniasz opony letnie i opony zimowe. Jeśli zamiast tego używałeś opon całorocznych przez cały rok, musisz upewnić się, że obracasz się, gdy różnica w zużyciu przekracza 2-3 mm. Powinieneś także monitorować opony, jeśli masz pojazd elektryczny, ponieważ wymagają one częstszych obrotów.

Więcej informacji na temat bezpiecznej jazdy zimą można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl