June 13, 2024

Seiyu Cafe

You Rather Be Automotive

Jazda z oponami letnimi na SUV-ie

Jeśli zainwestowałeś w SUV, masz jeden z najbezpieczniejszych pojazdów dla pasażerów. Jedną z zalet SUV-ów jest to, że są nieco podwyższone, dzięki czemu siedzisz wyżej, co daje im bardziej korzystny wynik w wypadkach w porównaniu do tradycyjnych samochodów osobowych. Dlatego oceniają je bezpieczniej niż zwykłe samochody, więc jeśli chcesz zmaksymalizować swoje bezpieczeństwo, prawdopodobnie powinieneś wybrać SUV zamiast zwykłego samochodu osobowego. Aby upewnić się, że są one tak bezpieczne, jak pokazano w testach, musisz upewnić się, że masz odpowiednie opony podczas jazdy. Jeśli jeździsz latem, musisz mieć SUV opony letnie.

Lata to sezon, w którym masz najmniejsze wyzwania, ponieważ jest on przeważnie suchy i lekki, więc masz dobre warunki jazdy i dobrą widoczność. Największe wyzwania wiążą się z obfitym letnim deszczem i oślepieniem od słońca. Jazda w ulewnym deszczu wymaga posiadania bardzo dobrych opon letnich. Potrzebujesz dobrych opon wysokiej jakości i unikaj kupowania tanich opon, ponieważ zainwestowałeś w drogi samochód. Opony są jedynym kontaktem z drogą i ostatecznie określą, jak bezpieczny jest Twój SUV.

Złe opony nie będą w stanie zapewnić niezbędnej przyczepności potrzebnej do zapewnienia bezpieczeństwa. Potrzebujesz przyczepności na zakrętach i gdy musisz szybko się zatrzymać. Muszą także mieć dobrą przyczepność w mokrych warunkach i muszą być w stanie zapobiegać aquaplaningowi. Odbywa się to poprzez efektywny ruch i magazynowanie wody na bieżniku. Wzór powinien pomóc skutecznie i szybko przesunąć wodę na boki, tak aby opona mogła pozostawać w kontakcie z nawierzchnią drogi. Jeśli nie usuniesz wody, samochód wyląduje na niej i straci kontakt, a tym samym przejmie kontrolę nad pojazdem.

Kupowanie tanich opon może zagrozić bezpieczeństwu Twojego SUV-a i sprawić, że jazda będzie droższa. Tanie opony zużywają się szybciej, więc z czasem wydajesz więcej pieniędzy, ponieważ musisz je wymieniać wcześniej niż w przypadku opon dobrej jakości. Tańsze opony mają również większy opór toczenia, dzięki czemu spalają więcej paliwa podczas jazdy, co powoduje, że wydajesz więcej pieniędzy na paliwo, a jednocześnie emitujesz więcej CO2, dzięki czemu będziesz mniej przyjazny dla środowiska podczas jazdy.

Nawet w przypadku opon wysokiej jakości należy monitorować głębokość bieżnika, aby móc obracać opony przez dłuższy okres użytkowania. Kiedy różnica między przednimi i tylnymi oponami wynosi więcej niż kilka milimetrów, nadszedł czas, aby je obrócić, aby można było kupić 4 nowe opony, gdy wszystkie są zużyte. Prowadzenie nowych i starych opon jest mniej bezpieczne.

Więcej informacji na temat opon letnich SUV można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl