July 21, 2024

Seiyu Cafe

You Rather Be Automotive

Wkrótce czas na opony letnie


Zbliża się sezon letni i jeśli jeździsz z oponami zimowymi, wkrótce będziesz musiał zmienić opony letnie. Istnieje duża różnica między oponami letnimi i zimowymi, ponieważ mają one inną mieszankę gumową i zupełnie inny wzór bieżnika. Dlatego zachowują się inaczej i nie należy ich stosować poza planowanym sezonem użytkowania. Używanie opon letnich w warunkach zimowych jest bardziej niebezpieczne niż używanie opon zimowych w warunkach letnich, więc upewnij się, że starasz się przedłużyć użytkowanie opon zimowych, aby uniknąć jazdy z oponami letnimi w czasie opadów śniegu.

Mieszanka gumy stosowana w oponach zimowych jest przeznaczona do stosowania w niskiej temperaturze, a zatem zawiera dodatki, które utrzymają miękkość gumy nawet w bardzo niskich temperaturach. Z drugiej strony mieszanka gumowa stosowana w oponach letnich nie ma takich samych dodatków i dlatego będzie twarda w niskich temperaturach. Nie będą jednak zbyt miękkie podczas bardzo upalnych letnich dni. Gdy używasz opon zimowych w warunkach letnich, opony mogą stać się nieco zbyt miękkie, co zwiększa przyczepność, a tym samym zużycie. Masz jednak wystarczającą przyczepność, więc nie grozi ci brak złej przyczepności. Podczas gdy jeździsz z oponami letnimi w warunkach zimowych, możesz nie mieć prawie żadnej przyczepności z twardymi oponami letnimi na śniegu lub lodzie.

Masz również inny wzór bieżnika, ponieważ opony letnie muszą radzić sobie głównie na suchej nawierzchni lub mokrej nawierzchni. Z drugiej strony opony zimowe muszą radzić sobie ze śniegiem, lodem i błotem pośniegowym. Będą musieli zapewnić przyczepność na bardzo śliskich nawierzchniach, a jednocześnie będą w stanie poradzić sobie z okazjonalnymi deszczowymi mokrymi drogami w temperaturach zbliżonych do zera. Nakłada to znacznie większy nacisk na bieżnik i będziesz potrzebować doskonałej kombinacji właściwej mieszanki gumy i wzoru bieżnika, aby poradzić sobie w zimowych warunkach.

Kupując nowe opony, musisz upewnić się, że otrzymujesz opony wysokiej jakości wysokiej jakości, które radzą sobie ze zmieniającymi się temperaturami, i musisz upewnić się, że zmienisz opony na czas, aby mieć pewność, że możesz skorzystać z funkcji każdej opony radzić sobie z wyzwaniami, które napotkasz w innym sezonie.

Jeśli zdecydujesz się na tańsze opony, już stawiasz się w niekorzystnej sytuacji. Nie będą wykazywać takich samych osiągów lub właściwości jak lepsze opony. Będziesz miał gorsze wyniki w zakresie bezpieczeństwa, a przy tańszych oponach opory toczenia, co spowoduje ich szybsze zużycie. Spowoduje to również, że pojazd zużyje więcej paliwa podczas jazdy. Tak więc zarówno zużycie opon, jak i zużycie paliwa działają przeciwko tobie na tańszych oponach, co sprawia, że ​​są one gorszym wyborem dla środowiska, ponieważ pozbywasz się opon wcześniej i masz wyższą emisję CO2. Opony wysokiej jakości naprawdę się opłacają!

Więcej informacji na temat opon letnich można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/